Radosnych i spokojnych Świąt oraz wielu pozytywnych emocji w Nowym Roku 2021 życzy załoga Studio No Name Tattoo.
Tatuaż – sztuka, o której można rozmawiać godzinami…
Tatuaż to nie tylko forma ozdabiania ciała! Ma on bowiem swoją bardzo długą i ciekawą historię oraz wiele istotnych znaczeń. Często postrzegamy go w sposób taki najprostszy, jako obrazek na skórze, głównie z pozycji obserwującego innych lub osoby rozważającej wizytę w studio. Natomiast kiedy już jesteśmy przekonani o chęci jego posiadania zastanawiamy się nad wzorem, miejscem wykonania, wielkością i stylem, w jakim on ma być zrealizowany. Zaczynamy wówczas poszukiwania inspiracji i wtedy też zaczyna się proces głębokich rozmyślań i rozważań. Dochodzimy właśnie w tym momencie do wniosku, że tatuaż to nie tylko grafika. Bo chcemy poprzez nią wyrazić coś więcej i musi być ona spójna z naszym wnętrzem, reprezentować coś dla nas ważnego, o czym jesteśmy przekonani na całe życie.
Tatuaż – niezwykłe ciekawostki
W świecie, w którym jest miejsce na tatuaże można doszukać się niezwykle interesujących faktów i intrygujących informacji. Oto klika ciekawych nowinek z tatuażem w tle:
Irezumi – tatuaż japoński – znaczenie
Japońskie tatuaże Irezumi już na pierwszy rzut oka wyróżniają się na tle innych. Poza barwną kolorystyką cechują się one niezwykle bogatą symboliką. I tak na przykład bardzo popularny Karp Koi oznacza siłę, wytrwałość i odwagę. Rysunek feniksa na ciele stanowi symbol odrodzenia i wygranej. Tygrys Tora jako jedno z czterech świętych zwierząt, utożsamiany jest z ogromną siłą oraz długoletnim życiem. Kwiat wiśni Sakura z kolei oznacza śmiertelność i przemijanie. Zaś ucięta głowa Namakubi jest przede wszystkim ostrzeżeniem dla przeciwnika.
Najmłodsza tatuażystka na świecie?
Noko Nishigaki z Japonii zaczęła wykonywać swoje pierwsze grafiki w wieku 6 lat. To córka światowej sławy tatuatora, pseudonim Gakkin. Swoje pierwsze próby podjęła na podarowanej przez ojca sztucznej skórze. Zafascynowana rysowaniem kontynuuje swoją pasję tworząc obecnie ciekawe inspirowane pięknem natury barwne tatuaże. Oczywiście Klienci dziewczynki są bardzo zadowoleni z efektów.
Najstarsza artystka filipińskiej sztuki tatuażu
Whang Od Oggay z Filipin ma obecnie 103 lata. Do permanentnego tatuowania wyrabia samodzielnie tusz, który wprowadza do skóry za pomocą cierni i bambusa. Jej grafiki stanowią proste, ale za to ciekawe kształty, głównie symbole plemienne, które nacechowane są konkretnym znaczeniem.
Handpoke – „dłoń i szturchnięcie”
Tuż przed wprowadzeniem pierwszej elektrycznej maszynki do tatuowania królowała tzw. technika Handpoke. Polegała ona na użyciu kija, na końcu którego zamocowana była jedna igła, maczana w pojemniku z tuszem. Jak łatwo się domyślić ówczesne tatuaże z pewnością stanowiły dosyć bolesne przeżycie.
Freehand, tatuaż – wielka improwizacja
Freehand jako jeszcze mało popularne tzw. tatuowanie z wolnej ręki polega na bezpośrednim przełożeniu spontanicznej wizji tatuatora wprost na skórę klienta. Nie ma w tym przypadku możliwości oceny projektu przed wykonaniem tatuażu. Sami mistrzowie dziarania natomiast, aby zdobyć zaufanie klienta muszą posiadać niezwykły talent artystyczny, zdolność myślenia przestrzennego oraz niemałe doświadczenie.
Tatuaż damski vs tatuaż męski
Tatuaż damski, czyli kobiecy, może mieć niezliczoną ilość przeróżnych kombinacji, postaci i form, podobnie jak tatuaż męski. Ale warto może zadać na początku pytanie, czy w ogóle należy odróżniać od siebie te oba style? Czy istnieją wzory zarezerwowane tylko dla jednej płci? Bo o ile przykładowo w sklepie odzieżowym spotkamy ewidentnie dział z garderobą męską i oddzielnie z konfekcją damską, o tyle w sztuce tatuowania ciała taki sztywny podział nie istnieje. Tutaj każdy ma możliwość zapisania swojej historii na ciele. Dlatego też mężczyźni bez problemu sięgają po kwiaty, zaś panie ze znanych sobie powodów wybierają np. smoki. Natomiast w praktyce statystycznie więcej kobiet decyduje się na małe, dyskretne, zmysłowe i zdecydowanie mniej mroczne obrazy. Dlatego też pojęcie takie jak tatuaż damski ma swoją pozycję w wyszukiwarkach internetowych.
Tiny tattoo – sekrety dla wtajemniczonych?
Tiny tattoo to minimalistyczne delikatne
tatuaże, które obecnie są bardzo popularnymi ozdobami, szczególnie chętnie
wybieranymi przez kobiety. Jak wskazuje sama nazwa stanowią je drobne, malutkie
wzory, ale nie odstające pięknem i urokiem od tych mocno rzucających się w
oczy. Z uwagi na swój rozmiar są idealną dziarą w praktycznie każdym miejscu,
zarówno tym widocznym jak i dyskretnym. Najczęściej mają one znaczenie
emocjonalne, psychologiczne lub kryją w sobie jakąś tajemnicę.
Odważne tatuaże dla kobiet
Wśród kobiet nie brakuje także wielbicielek ekstremalnych ozdób i takich, które lubią prowokować i szokować swoim wyglądem. Tak więc w sztuce zdobienia ciała są one bardziej otwarte, wybierają duże śmiałe i kreatywne wzory. Natomiast jednym z najbardziej popularnie wybieranych miejsc na zaprezentowanie swojego tatuażu są plecy, które idealnie można eksponować za pomocą odkrytej sukienki.
Tatuaż damski i tatuaż męski w Studio tatuażu Rzeszów
Wzór tatuażu i styl jego naniesienia na ciało jest niezwykle istotny z wiadomych względów. Ale równie ważny jest wybór dobrego artysty, który wykona owe dzieło. Dlatego też decydując się na tego rodzaju sztukę, aby móc cieszyć się wspaniałym efektem, bezwzględnie swoje ciało należy powierzyć profesjonalistom. Zatem zapraszamy do naszego Salonu na ul. Bernardyńskiej 8/1a w Rzeszowie – No Name Tattoo – telefon: 575 050 516.
Pomysł na tatuaż – skąd go wziąć?
Pomysł na tatuaż – zapewne jest to pierwsze hasło, które rodzi się wraz z chęcią jego posiadania. Ponieważ jest to decyzja na resztę życia i codziennego obcowania z tym tzw. obrazkiem na ciele. Musi zatem to być w pewnym sensie małe lub nawet niemałe dzieło sztuki. Często drukowanie ciała wypełnione jest atramentem płynącym prosto z samego serca. I tego tłumaczyć i analizować nie trzeba. Najważniejszą kwestią jednak jest nie tyle znaczenie tego tatuażu, ale to, żeby on nam się zwyczajnie podobał. Podobał się każdego dnia i nie pozostawiał wątpliwości co do słusznie podjętej decyzji. No ale skąd wziąć pomysł na samą grafikę? Powiedzmy, że w zamyśle wiemy co chcemy wyrazić poprzez tą bardzo atrakcyjną formę sztuki. Ale nie wiemy jednocześnie jak ma ona w rzeczywistości wyglądać. Poszukajmy więc inspiracji.
Książki, seriale, filmy – czy to dobry pomysł na tatuaż?
W gruncie rzeczy każdy pomysł jest dobry odrzekłby niejeden z nas. Książka czy też film kształtują z pewnością naszą wyobraźnię i postrzeganie świata w rzeczywistości. Również emocje z nich płynące potrafią wywierać późniejszy wpływ na postępowanie czytelnika. Niejednokrotnie ulubiony bohater staje się naszym wewnętrznym przyjacielem czy wręcz przewodnikiem. Zaś wybrane z tysięcy zapisanych stronic cytaty mocno utrwalają się w pamięci i towarzyszą nam w codziennych zmaganiach. Z pewnością każdy kojarzy chociażby Małego Księcia i popularne grafiki z nim związane nie raz już przyciągnęły naszą uwagę jako tatuaże. To tylko jedna z milionów istniejących propozycji, oczywiście dla wielkich miłośników tej czarującej postaci.
Pomysł na tatuaż z portali internetowych
Portale internetowe obecnie są najbardziej popularnymi stronkami w Internecie. Umiejętność korzystania z ich zasobów może być prawdziwą skarbnicą pomysłów oczywiście w wielu przeróżnych dziedzinach. Ale skupmy się na tatuażu. Facebook to pierwszy serwis, który przychodzi nam na myśl i rzeczywiście jest idealną propozycją dla wszystkich poszukujących inspiracji. Sam bogato ilustrowany fanpage prowadzony przez wspaniałych mistrzów studia tatuażu pozwala zapoznać się z różnymi stylami i ich praktyczną wizualizacją. Ponadto bogatą bazą fotek i filmików jest bez wątpienia Instagram. I równie popularny Pinterest dotrzymuje mu kroku. Tutaj właśnie mamy możliwość nie tylko zachwytu na gotowymi tatuażami, ale także okazję zapoznania się z różnymi projektami użytkowników serwisu.
Studio tatuażu Rzeszów
Jeżeli zaś nie uda się nam znaleźć tej jednej jedynej wymyślonej w naszej głowie abstrakcji warto udać się do salonu tatuażu i przedstawić swój zamysł artyście. Z pewnością z fachową pomocą uda się zrealizować każdy wymarzony projekt. Ul. Bernardyńska 8/1a w Rzeszowie – No Name Tattoo – Zapraszamy. Telefon: 575 050 516.
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia…
Piercing – początki body art
Piercing – body piercing – podobnie jak tatuaż ma swoją długą i niezwykle ciekawą historię. Ba, jest on wręcz uważany za jedną z najstarszych, a zarazem najbardziej fascynujących form modyfikacji ciała. A skoro jego dzieje sięgają wstecz tak daleko to trudno jednoznacznie stwierdzić gdzie i kiedy dokładnie wzięły swój początek. Natomiast na podstawie analizy antropologicznych praktyk, różnych źródeł, w tym historycznych, napotykamy na ślady piercingu na pewno w starożytnym Egipcie, Grecji oraz Rzymie. Przyjmuje się jednak, że przedstawiciele naszej rasy technikę przekłuwania ciała w różnych punktach praktykowali już około pięć tysięcy lat temu.
Piercing w starożytnym Egipcie
Zatrzymując się na chwilę w Egipcie historia kolczykowania ciała okazuje się być bardzo interesująca. Otóż przywilej przekłuwania pępka posiadali tylko nieliczni, ponieważ fakt ten symbolizował wyższość nad ludem. I jak nietrudno się domyślić zaszczytu dostępowali najbliżsi krewni Faraona. Złamanie tej reguły przez zwykłych ludzi oznaczało najczęściej karę śmierci. Kolczyki wówczas miały znacznie głębsze znaczenie niż obecnie. Powiedzmy, że świadczyły o statusie człowieka, ale też nawiązywały do religii. Stąd na przykład kapłani czy szamani dzięki rytuałowi przekłucia języka komunikowali się ze swoim bogiem. Z pewnością rzuciły nam się również nie raz w oczy np. w ilustrowanych książkach kolczykowane sutki starożytnych wojowników. One z kolei dawały świadectwo męstwa i odwagi wobec wroga.
Piercing w starożytnym Rzymie
W starożytnym Rzymie przebite ucho natomiast świadczyło o luksusie, bogactwie i wysokim statucie społecznym. Ale również w czasach Imperium Rzymskiego władze wykorzystywały piercing do znakowania przestępców i kryminalistów. Warto jeszcze zwrócić uwagę na narzędzia, których wówczas używano. A były one dosyć prymitywne i zazwyczaj po kolczykowania używano takich materiałów, jak zaostrzone kości czy wystrugane drewno.
Po zanegowaniu przez kulturę chrześcijańską body piercingu, uważanego za praktykę barbarzyńską zainteresowanie tego rodzaju body artem ustało. Nawrót natomiast nastąpił w czasach elżbietańskich, a rozpropagowali go ówcześni żeglarze.
Współczesne zainteresowanie sztuką piercingu
W latach siedemdziesiątych XX wieku nastąpił kolejny bum na piercing. Powstały pierwsze sklepy oferujące atrakcyjną biżuterię, np. „Gauntlet”, prowadzony przez Mustafara i Warda w Los Angeles. Jako pierwsi kolczykowali się członkowie subkultur punkowych. Obecnie piercing popularny zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn staje się coraz bardziej wyrafinowany. Ma zwracać uwagę, a często nawet szokować.
Pomysł na tatuaż
Tatuaż ma różne znaczenia. Dla jednych jest ozdobą, warto dodać, że na całe życie. Dla innych ma znacznie głębsze przesłanie. Często kryje w sobie złotą myśl, wyjątkową chwilę z życia lub postać szczególnie ważną na swej drodze. Kiedy wpada do głowy pomysł na tatuaż, jakoś później nie chce już z niej wylecieć. Więc jeżeli wizyta w studio jest tylko kwestią czasu warto rzeczywiście dogłębnie i bardzo świadomie przemyśleć wzór. Na pewno nie powinien on powstać pod wpływem chwilowej mody, bo jak wiemy, ta jest zmienną, po niej przychodzi następna. Zaś grafika pozostaje. Wybrany szkic na ciele dodatkowo powinien współgrać z charakterem noszącej go osoby, wtopić się w jej styl i generalnie pasować do wizerunku. Pracujący tatuatorzy doskonale wiedzą, że ile ludzi tyle pomysłów. Może dlatego ta praca nigdy nie traci nudą?
Gdzie zrobić tatuaż?
Kiedy wybrany wzór to pewnik i o innym już nie ma mowy pozostaje jeszcze kwestia, gdzie on będzie się znajdować. Chociaż część klientów zdecydowanie najpierw umiejscawia tatuaż na swojej mapie ciała, a dopiero później do niej dopasowuje obraz. Każdy ma oczywiście swoje powody i style działania. Fakt jest natomiast taki, że zarówno tematyka jak i miejsce są najbardziej istotnymi elementami w całym tym przedsięwzięciu. Wybierając powierzchnię ciała warto zadać sobie kilka pytań. Na przykład: komu chcę pokazać swój tatuaż? Czy ma on być publiczny, czy też ma być zarezerwowany jedynie dla wybranych? Duże znaczenia także może mieć kwestia miejsca naszej pracy, a szczególnie tolerancji w niej dla tatuaży. Jeśli pracodawca jest zdeklarowanym przeciwnikiem takich ozdób ciała, wtedy pozostaje wybór bardziej dyskretnej powierzchni, albo zmiana pracy ;). Najczęściej tatuowane części ciała to: ramię zewnętrzne, wewnętrzna część przedramienia, obojczyk, łopatka, dolna część pleców, klatka piersiowa, udo, łydka, szyja, pośladki. Oczywiście panowie różnią się nieco swoim wyborem od kobiet.
Dobre miejsce na mały tatuaż
Małe tatuaże są szczególnie umiłowane przez płeć żeńską. Kobiety przeznaczają na nie bardziej intymne części swojej skóry. Na przykład sympatycznie minimalistyczne grafiki prezentują się na żebrach. Bardzo ciekawą również opcją, szczególnie kiedy nosimy odzież z odkrytymi plecami, jest tatuaż wzdłuż kręgosłupa. Górne części uda, kark czy linia bikini to także popularnie wybierane miejscówki, a można nimi pochwalić się zwłaszcza latem. Warto wiedzieć, a najlepiej porozmawiać z mistrzem, w którego dłonie się oddajemy, które miejsca na ciele są najbardziej bolesne. Bo może wtedy okazać się, że jednak chcemy tatuaż nieco w innym rejonie.