Dziękujemy Wam za wszystkie wspólnie spędzone sesje i za Wasze zaufanie!
Życzymy wam, aby te Święta i cały następny rok, były wyjątkowe, wypełnione po brzegi radością, szczęściem i miłością!
Zespół No Name Tattoo
Dziękujemy Wam za wszystkie wspólnie spędzone sesje i za Wasze zaufanie!
Życzymy wam, aby te Święta i cały następny rok, były wyjątkowe, wypełnione po brzegi radością, szczęściem i miłością!
Zespół No Name Tattoo
Jakie są wymogi prawne, wymogi lokalowe, wymogi sanepidu i jakie usługi księgowe Rzeszów wybrać?
Branża tattoo nieustannie się rozwija, ludzie przestają patrzeć stereotypami a zaczynają postrzegać tatuaże jako artystyczna forma ozdabiania ciała. Często, żeby dostać się do wymarzonego tatuatora trzeba czekać wiele miesięcy. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób zaczyna postrzegać salony tatuażu jako sposób na biznes. Ale czy otwarcie salonu tatuażu jest takie proste?
Aby pracować jako tatuator czy otworzyć salon tatuażu nie trzeba mieć żadnych specjalnych zezwoleń ani certyfikatów. W Polsce nie istnieją bowiem specjalnie przystosowane szkoły dla tatuatorów kończące się egzaminem dającym potwierdzenie zdobycia zawodu. Salon tatuażu zakładamy dokładnie tak, jak każdą inną działalność gospodarczą.
Musimy jednak pamiętać, że działalność ta podlega tym samym wymogom prawnym co salony fryzjerskie, kosmetyczne i odnowy biologicznej. Obecny akt prawny któremu podlegają salony tatuażu to Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U. 2004 r. Nr31 poz. 273). Wedle ustaleń powinien on już stracić moc prawną jednak ze względu na brak nowego rozporządzenia tatuatorzy muszą stosować się do niego.
Jak pewnie się domyślasz dodatkowymi wymaganiami są obwarowane warunki lokalu w które trzeba spełniać aby móc otworzyć salon tatuażu. Wszelkie wytyczne znajdziesz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (DZ. U. z 2015 r. poz. 1422). Rozporządzenie określa między innymi wysokość pomieszczeń, oświetlenie czy rodzaj wentylacji.
Posiadanie opinii Sanepidu nie jest wymogiem prawnym. Pamiętajmy jednak, że istnieją wymogi zobowiązujące osoby wykonujące zabiegi, w trakcie których dochodzi do naruszenia ciągłości takanek ludzkich. Mają one na celu zapewnienie ochrony przed zakażeniami i chorobami zakaźnymi. Wymogi te określone są w Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570). Można zatem spodziewać się kontroli Sanepidu w tym kierunku.
Równie ważnym aspektem dla każdego biznesu jest prowadzenie księgowości. Do tego celu warto zatrudnić firmę która się tym profesjonalnie zajmuje. Usługi księgowe Rzeszów na najwyższym poziomie to np. Biuro Rachunkowe Profeum Rzeszów. Biuro Rachunkowe Profeum Rzeszów to sprawdzone usługi księgowe Rzeszów które zapewnia kompleksowe usługi księgowe.
Komornik to sprawujący urząd, działający przy sądzie rejonowym w tak zwanych rewirach, funkcjonariusz publiczny. Głównymi zadaniami komornika sądowego są ściąganie należności dla wierzyciela z dłużnika, zgodnie z orzeczeniem sądu. W skrócie mówiąc, komornik wykonuje wyroki o roszczeniach cywilnych w drodze przymusu egzekucyjnego. Postępowanie komornika sądowego uregulowane jest przepisami kodeksu postępowania cywilnego oraz przewidziane w ustawie o komornikach sądowych, pod nadzorem prezesa właściwego terytorialnie sądu rejonowego. W ramach swoich działań, komornik doprowadza do realizacji orzeczenia sądu. Przy zastosowaniu określonych środków przymusu, egzekwuje on ustaloną kwotę pieniężną i gwarantuje wykonalność wyroku sądowego. Warto wiedzieć, że komornik jako funkcjonariusz publiczny jest objęty szczególną ochroną prawa karnego, która obejmuje również innych funkcjonariuszy publicznych.
Egzekucja komornicza następuje w momencie, gdy dłużnik mimo wydanego przez sąd tytułu wykonawczego, nie spłaca zasądzonego zadłużenia. Komornik sądowy wszczyna postępowanie komornicze wyłącznie na wniosek wierzyciela. To wierzyciel podejmuje decyzje o skierowaniu sprawy do komornika. Najczęściej dzieje się to w momencie gdy wcześniejsze polubowne próby rozwiązania sprawy nie skutkowały nakłonieniem dłużnika do spłaty swojego długu. Wierzyciel wskazuje komornikowi z jakich środków należy ściągać pieniądze z zasądzonego długu i jakich środków przymusu komornik ma skorzystać. Najczęściej wybierane środki to: wynagrodzenie za pracę, rachunek bankowy, emerytura lub renta, nadpłaty podatku czy również ruchomości oraz nieruchomości dłużnika. Jeżeli w trakcie działań komorniczych, komornik zajmie ruchomości bądź nieruchomości, wówczas spienięża się je w ramach licytacji komorniczej.
Aby skorzystać z usług komornika sądowego, wierzyciel musi złożyć odpowiedni wniosek o wszczęcie postępowania komorniczego. Wniosek należy skierować do komornika z rewiru, w którym mieszka dłużnik. Czyli jeśli dłużnik mieszka w Rzeszowie, to wniosek trzeba skierować do komornik sądowy Rzeszów. Na szczęście zidentyfikowanie rewiru komornika jest proste dzięki regulacjom nałożonym na komorników. Dzięki temu w nazwie kancelarii widnieje nazwa sądu właściwego dla rewiru komornika. Np. Komornik Sądowy Rzeszów – Komornik Sądowy przy Sądzie rejonowym w Rzeszowie Andrzej Oczkowski Kancelaria nr XXIII w Rzeszowie.
Tekst opracowany na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej Komornika Sądowego Andrzeja Oczkowskiego. Aby być na bieżąco z ciekawostkami ze świata śledź naszą stronę.
Tatuaż napisy to jedna z najbardziej popularnych ozdobnych grafik na ciele. W grę wchodzą najczęściej różne sentencje, motta, cytaty w różnych językach, ale również autorskie nacechowane osobistym znaczeniem teksty Klientów odwiedzających salon tatuażu w Rzeszowie. Niejednokrotnie ten sam ciąg liter stanowi zupełnie inny efekt końcowy, na co oczywiście ma wpływ użyta czcionka, rozmiar a także często precyzyjnie dobrane ozdobniki graficzne. Popularnie królują czcionki odręczne, kaligraficzne, gotyckie, westernowe, też maszynowe, dzięki którym zapewniamy iście oldschoolowy sznyt tatuażu. Jeżeli natomiast mowa o miejscu ulokowania napisu to w prawdzie nie ma żadnych ograniczeń. Preferowane są zarówno punkty widoczne, jak i te bardziej intymne. Przedramię, szyja, kark, plecy, obojczyk, biodra, łydki, nadgarstek, stopa i tak dalej… tak naprawdę pod napis każda część ciała jest idealna. Wybór rzecz jasna należy tylko i wyłącznie do samego właściciela preferowanego tekstu.
Miłośnicy tatuażu w formie jakkolwiek interpretowanego tekstu wybierając na przykład gotowe cytaty kierują się tym, aby ów tekst był przede wszystkim dla nich ponadczasowy. Bardzo często wybierają, wydawać by się mogło, uniwersalne treści ale łączą je z własnymi przekonaniami. Kiedy tekst nie pozostawia już żadnych wątpliwości i chcemy się z nim utożsamiać przez całe życie pozostaje tylko wybrać miejsce tatuowania oraz przemyśleć artystyczną odsłonę graficzną napisu. Warto wspomnieć też o języku, w którym chcemy dane treści wyrazić. Tutaj akurat bardzo powszechnym jest łacina, język angielski, ale także mnóstwo osób decyduje się na język ojczysty. Oto tylko kilka przykładów z niezwykle szerokiej bazy gotowych cytatów i sentencji, które możemy spotkać na ludzkim ciele:
– Be yourself – Bądź sobą
– Never say never – Nigdy nie mów nigdy
– Think positive – Myśl pozytywnie
– Make love, no war – Czyń miłość, nie wojnę
– Never give up – Nigdy sie nie poddawaj
– Sometimes you win sometimes you learn – Czasami wygrywasz, czasami się uczysz
– Carpe Diem – Chwytaj dzień
– Vivere Militare Est – Życie jest walką
– Nec tecum, nec sine te – Nic bez Ciebie, z Tobą wszystko
– Amor Vincit Omnia – Miłość zwycięża wszystko
Pielęgnacja piercingu jest niezwykle istotna ze względu na bezpieczeństwo oraz gojenie przekłutego miejsca na ciele. Ponieważ obecnych amatorów ozdabiania ciała kolczykami jest niezwykle dużo, tak więc powstało mnóstwo różnych serii kosmetyków do higieny i pielęgnacji miejsc po tego rodzaju zabiegach. Dbanie o przekłute w ciele miejsce (np. ucho, nos, język, pępek, brwi itd.) jest procesem bardzo ważnym, aby zapobiec powstaniu stanu zapalnego. Idealnie w tym przypadku sprawdzają się specjalne płyny, które oprócz właściwości znieczulających działają odkażająco i antybakteryjnie. Dodatkowo przyspieszają one proces gojenia rany. Jak należy postępować z konkretną raną po założeniu nowej biżuterii zależy przede wszystkim od miejsca przekłucia. Dlatego też profesjonalnych porad higienicznych udzielamy Klientom podczas wizyty w naszym studio tatuażu i piercingu.
W pełni skuteczne płyny do piercingu muszą posiadać przede wszystkim właściwości bakteriobójcze, antygrzybiczne oraz odkażające. Oprócz łagodzenia bólu przyspieszają one bliźnienie i usprawniają proces gojenia. Popularnymi środkami pielęgnacyjnymi poza dedykowanym specjalnie piercingowi są również zwykła sól fizjologiczna, czy napary z rumianku lub szałwii, które należy nakładać za pomocą jałowego gazika. Na co jeszcze należy zwrócić bezwzględnie uwagę? Poza oczyszczaniem świeżego piercingu należy pamiętać, aby w ciągu dnia nie dotykać brudnymi rękoma nowej ozdoby. Przed pielęgnacją zaś umyć ręce, najlepiej antybakteryjnym środkiem, np. mydłem. A oczyszczanie przekłutego miejsca najlepiej zaplanować sobie po wzięciu prysznica. Dodatkowo nie powinno się używać w tym celu preparatów na bazie alkoholu oraz blokujących dostęp powietrza maści, co może znacząco opóźnić proces gojenia.
Kolejne istotne zagadnienie dotyczy wymiany ozdoby. Kiedy więc bezpiecznie wymienić kolczyk? Przede wszystkim należy obserwować swoje ciało, ponieważ każdy organizm indywidualnie przechodzi proces gojenia. Piercer zawsze udziela szczegółowych wskazówek jakich warunków należy przestrzegać, między innymi dotyczących opuchlizny. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy moment jest odpowiedni należy udać się do piercera. Ten zawsze zadba o sterylne warunki, komfort i oczywiście bezpieczeństwo wymiany kolczyka.