Tatuaż – fakty, jakich nie znacie
Tatuaż – sztuka, o której można rozmawiać godzinami…
Tatuaż to nie tylko forma ozdabiania ciała! Ma on bowiem swoją bardzo długą i ciekawą historię oraz wiele istotnych znaczeń. Często postrzegamy go w sposób taki najprostszy, jako obrazek na skórze, głównie z pozycji obserwującego innych lub osoby rozważającej wizytę w studio. Natomiast kiedy już jesteśmy przekonani o chęci jego posiadania zastanawiamy się nad wzorem, miejscem wykonania, wielkością i stylem, w jakim on ma być zrealizowany. Zaczynamy wówczas poszukiwania inspiracji i wtedy też zaczyna się proces głębokich rozmyślań i rozważań. Dochodzimy właśnie w tym momencie do wniosku, że tatuaż to nie tylko grafika. Bo chcemy poprzez nią wyrazić coś więcej i musi być ona spójna z naszym wnętrzem, reprezentować coś dla nas ważnego, o czym jesteśmy przekonani na całe życie.
Tatuaż – niezwykłe ciekawostki
W świecie, w którym jest miejsce na tatuaże można doszukać się niezwykle interesujących faktów i intrygujących informacji. Oto klika ciekawych nowinek z tatuażem w tle:
Irezumi – tatuaż japoński – znaczenie
Japońskie tatuaże Irezumi już na pierwszy rzut oka wyróżniają się na tle innych. Poza barwną kolorystyką cechują się one niezwykle bogatą symboliką. I tak na przykład bardzo popularny Karp Koi oznacza siłę, wytrwałość i odwagę. Rysunek feniksa na ciele stanowi symbol odrodzenia i wygranej. Tygrys Tora jako jedno z czterech świętych zwierząt, utożsamiany jest z ogromną siłą oraz długoletnim życiem. Kwiat wiśni Sakura z kolei oznacza śmiertelność i przemijanie. Zaś ucięta głowa Namakubi jest przede wszystkim ostrzeżeniem dla przeciwnika.
Najmłodsza tatuażystka na świecie?
Noko Nishigaki z Japonii zaczęła wykonywać swoje pierwsze grafiki w wieku 6 lat. To córka światowej sławy tatuatora, pseudonim Gakkin. Swoje pierwsze próby podjęła na podarowanej przez ojca sztucznej skórze. Zafascynowana rysowaniem kontynuuje swoją pasję tworząc obecnie ciekawe inspirowane pięknem natury barwne tatuaże. Oczywiście Klienci dziewczynki są bardzo zadowoleni z efektów.
Najstarsza artystka filipińskiej sztuki tatuażu
Whang Od Oggay z Filipin ma obecnie 103 lata. Do permanentnego tatuowania wyrabia samodzielnie tusz, który wprowadza do skóry za pomocą cierni i bambusa. Jej grafiki stanowią proste, ale za to ciekawe kształty, głównie symbole plemienne, które nacechowane są konkretnym znaczeniem.
Handpoke – „dłoń i szturchnięcie”
Tuż przed wprowadzeniem pierwszej elektrycznej maszynki do tatuowania królowała tzw. technika Handpoke. Polegała ona na użyciu kija, na końcu którego zamocowana była jedna igła, maczana w pojemniku z tuszem. Jak łatwo się domyślić ówczesne tatuaże z pewnością stanowiły dosyć bolesne przeżycie.
Freehand, tatuaż – wielka improwizacja
Freehand jako jeszcze mało popularne tzw. tatuowanie z wolnej ręki polega na bezpośrednim przełożeniu spontanicznej wizji tatuatora wprost na skórę klienta. Nie ma w tym przypadku możliwości oceny projektu przed wykonaniem tatuażu. Sami mistrzowie dziarania natomiast, aby zdobyć zaufanie klienta muszą posiadać niezwykły talent artystyczny, zdolność myślenia przestrzennego oraz niemałe doświadczenie.